apo-vystoupeni.cz

Skákací boty sedmimílové boty show na skákacích botách vystoupení na skákacích botách skákací chůdy Powerriser představení na skákacích botách - Apo půjčovna skákacích bot srovnání značek skákacích bot - Apo
Aktuality

jednokolka Velikosti kola jednokolky

Jakou velikost kola zvolit? Jste-li průměrného vzrůstu, můžete si vybrat podle toho, k čemu hodláte jednokolku používat. Jinak pro klasické ježdění je možné se při výběru řídit touto tabulkou.

  • 16′ jednokolka- Tuto velikost většinou využívají děti, pro které je klasická jednokolka příliš velká. 16 palcové kolo je také oblíbené pro svůj komediální efekt (s dospělým člověkem v sedle) a pro svou skladnost. Někteří baviči jí používají, protože ji není problém nosit třeba v kufru.
  • 20′ jednokolka- Nejběžnější velikost pro výuku. K dispozici je široký výběr plášťů od bílých do tělocvičny, nebo na vystoupení, až po terénní. 20 palců je také preferovaná velikost při freestylových závodech.
  • 24′ jednokolka- Kdysi největší jednokolka jakou jste mohli sehnat. Je vhodná na ježdění po nejbližším okolí a díky většímu kolu vás do cíle dostane na méně šlápnutí než předchozí velikosti. Na některé triky je dokonce vhodnější než 20′ jednokolka a je také vhodná pro začátečníky.
  • 26′ a výše- Jednokolky vhodné na delší trasy. Jsou hůře ovladatelné než třeba 20′, takže nejsou vhodné pro začátečníky.
Nyní, když jste si vybrali svou velikost, je důležité zvážit i další faktory. Vyberete-li si nejlevnější, nejspíše budete nuceni dělat kompromisy. Nejčastěji ohledně pohodlnosti a odolnosti.

zpět na předchozí stránku / PRODEJ JEDNOKOLEK